EtusivuUutisetSuunnitelmat Hearts of Oak SC -stadionin rakentamiseksi Accraan...

Suunnitelmat Hearts of Oak SC -stadionin rakentamiseksi Accraan, Ghanaan

Suunnitelmat Hearts of Oak SC -stadionin rakentamiseksi Accraan, Ghanaan, joka tulee olemaan koti Accra Hearts of Oak SC, Accrassa sijaitseva ammattiurheiluseura ja hallitseva mestari, ovat tällä hetkellä käynnissä seuran hallituksen jäsenen Vincent Sowah Odotein mukaan.

Odotei paljasti seremonian aikana tilata Hearts of Oak Commercial Centerin, joka sijaitsee samassa paikassa, jossa klubin Asylum Down -sihteeristö sijaitsee Accrassa.

Etsi rakennusjohtoja
  • Alue / Maa

  • Sektori

Accra Hearts of Oak SC:n hallituksen jäsen selitti, että Phobiansin tavoitetta tulla mahtavaksi seuraksi Ghanassa ja Afrikassa ei voida toteuttaa ilman tiloja, kuten 50,000 XNUMX-paikkaista Hearts of Oak SC -stadionia Accrassa.

Hearts of Oak SC Stadium Accrassa on osa nelinkertaista projektia, joiden parissa klubi työskentelee

Stadion sekä Hearts of Oak Commercial Center -projektit ovat osa neljää (neljänkertaista) projektia, joiden parissa klubi työskentelee.

Lue myös: Monikäyttöisen toimistokompleksin rakentaminen UENR:ssä Ghanassa alkaa

Muihin hankkeisiin kuuluu seuran uusi pääkonttori, jonka turveleikkaustilaisuus pidettiin Hearts of Oak -kauppakeskuksen lyhyen käyttöönottoseremonian jälkeen. Viimeinen hankkeista on seuran koulutuskeskus, joka on rakenteilla Pobimanille kahdenkymmenen hehtaarin alueella.

Jos sinulla on huomautuksia tai lisätietoja tästä viestistä, jaa kanssamme alla olevassa kommenttiosiossa

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Anna nimesi tähän